ویزای نوع D در فرانسه چیست؟

ویزای طولانی مدت، نوع D، به شما اجازه ورود و اقامت در فرانسه از 4 ماه تا 1 سال را می دهد. اگر بالغ هستید، حتی اگر ملیت شما نیازی به ویزای کوتاه مدت نداشته باشد، باید برای ویزای طولانی مدت اقدام کنید.ویزای نوع D به مدت 90 روز از هر دوره 180 روزه در سایر کشورهای شینگن اقامت می کند. این بدان معناست که تنها در صورتی که اقامت شما در 180 روز گذشته کمتر از 90 روز بوده باشد، می توانید به طور قانونی در منطقه شینگن بمانید. ویزای نوع D حداکثر یک سال اعتبار دارد. اقامت طولانی مدت (بیش از 90 روز)ویزای نوع D می تواند به صورت زیر باشد: یکبار ورود: به شما اجازه ورود مجدد به ایتالیا یا سفر در سایر کشورهای شینگن را نمی دهد. چند ورودی: اجازه می دهد تا در سایر کشورهای شینگن تا 90 روز در هر شش ماه گردش کنید.   آیا می توانم با ویزای D در فرانسه کار کنم؟این ویزا (اجازه اقامت) به دارنده این امکان را می دهد که به طور دائم در فرانسه با توانایی تمدید مجوز اقامت در فرانسه بدون حق کار در فرانسه، نه تحت قرارداد کار و نه به عنوان کارآفرین، اقامت کنند. چه ویزایی به شما اجازه کار در فرانسه را می دهد؟ برای شما ویزای طولانی مدت، معادل اجازه اقامت، با عبارت “travailleur temporaire” (کارگر موقت) صادر می شود که به شما امکان می دهد بین سه تا دوازده ماه در فرانسه بمانید. شما باید آن را در سه ماه پس از ورود خود به فرانسه تأیید کنید.

  آیا می توانم ویزای شینگن را به اجازه کار در فرانسه تبدیل کنم؟ خیر، شما نمی توانید با ویزای بازدیدکننده در اروپا کار پیدا کنید و سپس آن را به ویزای کاری تبدیل کنید. ویزای بازدید کننده یک ویزای موقت است که به شما امکان می دهد برای مدت کوتاهی به یک کشور وارد شوید و در آن بمانید، معمولاً برای مقاصد گردشگری یا تجاری. به شما اجازه کار در کشور را نمی دهد. تفاوت ویزای فرانسه با ویزای شینگن ابتدا باید بدانید که اعتبار هر دو ویزا متفاوت است. در حالی که ویزای شینگن فقط برای 180 روز اعتبار دارد، ویزای عادی فرانسه یا ملی فرانسه برای یک سال یا بیشتر اعتبار دارد. سفارت همچنین دارای ویزای بلند مدت است که می تواند تا 4 سال یا بیشتر دوام بیاورد. برخی قابل تجدید هستند   حداقل حقوق برای مجوز کار در فرانسه کارمندان واجد شرایط باید مدارکی مبنی بر موارد زیر داشته باشند: دستمزد ناخالص سالانه حداقل دو برابر حداقل دستمزد ملی قانونی (SMIC)، یعنی 42406 یورو از 1 ژانویه 2024. یک قرارداد کار دائم یا یک قرارداد کار با مدت معین برای حداقل سه مورد ماه با یک کارفرمای مستقر در فرانسه. کشور هایی که بدون ویزا میتوانند در فرانسه کار کنند:مدت اقامت شما برای مقاصد تجاری هرچه باشد، معمولاً باید قبل از شروع کار با حقوق در فرانسه، مجوز کار دریافت کنید. شهروندان اتحادیه اروپا یا کشورهای عضو منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس می توانند بدون مجوز کار در فرانسه کار کنند. راهنمای دریافت ویزای نوع D:راهنمای گام به گامدرخواست خود را شروع کنید. با مجوز ویزای ملی (ویزای D) خود شروع کنید. …هزینه های خود را پرداخت کنید. مقداری را که باید بپردازید پیدا کنید. …یک قرار ملاقات رزرو کنید. یک مرکز برنامه را انتخاب کنید و قرار ملاقات بگذارید. …از یک مرکز برنامه بازدید کنید. …فرم درخواست خود را پیگیری کنید. …مجوز ویزای ملی (ویزای D) خود را جمع آوری کنید.


VISA TYPE D

 • سابقه سفر به فرانسه الزامی است
 • باید در کشور خودمون در آمد خوبی داشته باشیم که بتوان آن را اثبات کرد
 • نمیتوان در فرانسه به عنوان کارمند کار کرد و باید یک بیزینس راه اندازی شود
 • برای اثبات درآمد احتیاج به ارائه و گردش حساب سند ملکی با ارزش بالا و سپرده بانکی که سود از آن دریافت میشود یا سود سهام برای یک شرکت یا کارخانه یا بیمارستان و….(منظور بورس نیست)
 • باید اثبات شود که حتی اگر ایران هم نیستید در کشور خود درآمدزایی دارید چه از طریق حقوق دریافتی و چه سهامی که دارید
 • باید در فرانسه یا ملک اجاره شود یا خریداری شود که با ویزای توریستی هم میشود این اقدام را انجام داد یا اگر کسی را در فرانسه داریم ازش بخواهیم که بخشی از ملکش رو به ما اجاره دهد
 • (خودشون هم اجاره نامه میزارن با هزینه حداقل 25000 یورو که بعد از گرفتن ویزا باطل میشه)
 • هزینه اجاره ملک در فرانسه بسته به لوکیشن انتخابی متفاوت و از 600 یورو شروع میشود
 • 3 ماه قبل از تمام شدن تاریخ ویزا میتوان مجدد درخواست داد و ویزا رو تمدید کرد ولی با این ویزا نمیتوان اقامت فرانسه رو دریافت کرد و فقط جهت بیزینس در فرانسه هست
 • 3 ماه اولی که وارد میشوید باید خود را به اداره افی معرفی کنید تا آزمایشات پزشکی انجام بشه و بقیه پروسه اقامت به تثبیت برسه
 • اگر مدرکی بابت بیزینس در فرانسه نداریم باید یک حساب بین المللی در اون کشور باز کنیم که باید مانده حساب حداقا 36000 یورو باشد یعنی باید نشان دهد در ماه حداقل 3000 یورو به حساب واریز میشود.(برای ابتدای کار باید حداقل 40000 یورو به بالا باشد) برای باز کردن حساب میتوان پول مانده حساب در ایران را تبدیل به ارز کرد و در در حسا ب فرانسه واریز شود.(واریزی به حساب موجود در ایران به عنوان درآمد نباید قطع شود)
 • فرزندان همگی تحت پوشش پدر هستن و میتوانند اقدام کنند اگر بالای 6 سال هستند از طریق ویزا توریستی وارد میشوند و در فرانسه مدرسه ثبت نام کرده و شروع به پروسه اقامت میکنند و اگر هم مدرسه نمی روند تحت پوشش پدر به عنوان زیر مجموعه میتوانند اقدام کنند .
 • چک لیست عمومی مدارک : مدارک شناسایی-عدم سوء پیشینه-مدارک ملکی در ایران-گردش حساب 3 ماهه و تمکن مالی  – پاسپورت -فرم تقاضا-بیمه(بیمه مسافرتی نیست و شبیه به بیمه تکمیلی است و خود شرکت تهیه میکن که 500 یورویی هست)-انگیزه نامه که وکلا شرکت تهیه میکنند-مدارک اثبات درآمد شامل اجاره نامه ملک یا خرید ملک در فرانسه ، تمکن مالی و گردش حساب بین المللی ، در صورتی که بیزینس دارید مدارک ارائه میدهید و ….
 • مدارک فوق مدارک عمومی مورد نیاز هستند و بسته به شرایطی که فرد دارد و مدارک ارائه میکند برای هر شخص متفاوت هست.

 

هزینه :

سرپرست : 14000 یورو

همسر : 6000 یورو

فرزندان : به ازای هر نفر 6000 یورو

 

 

 

 

Call Now Button